П`ятниця, 26.04.2024, 00:53
Выход
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Основним символом на гербі Врадіївки є три пшеничних снопи у зеленому полі, які символізують сільськогосподарський напрям розвитку селищної громади – землеробство і вирощування зернових культур. Три снопи стилізовано нагадують три віхи в історії Врадіївки: освоєння родючих земель засновниками поселення для вирощування зерна; проголошену місцевими повстанцями проти свавілля примусової колективізації у 1919 році Врадівської Хліборобської республіки; та сучасний агропромисловий розвиток селища по виробництву зернових культур та їх переробку на борошно і продуктові вироби.

Дзвін, який бє на сполох (набат), - символ згуртованості місцевої громади під час небезпеки, який закликає на захист своєї території, волі і справедливості та скликає народ на віче. Дзвін на гербі – вираз торжества і радості. Зображення дзвону на гербі нагадує про військове поселення на території Врадіївки (1840-1857 рр.) створене для захисту південних кордонів; повстанську Хліборобську республіку – одну з селянських республік на півдні України (1919-1921 рр.); існування діючого православного храму у селищі – Прсв. Параскеви Сербської та греко-католицької церкви.

Розкрита книга із золотою обкладинкою символізує розвиток освіти у селищі, яка починалася із першої кантонірської школи для хлопчиків у роки військового поселення (1844 р.), земської школи (1886 р.), Міністерського двокласного училища (1889 р.), загальноосвітніх шкіл у період незалежності України та Врадіївської районної гімназії – лауреата всеукраїнських благодійних проектів, флагмана сучасної освіти України.         

Зелений колір геральдично символізує  достаток, надію і волю. Синій колір нагадує про місцеву річку Бакшалу із ставком у селищі, а також уособлює вірність і чесність. Червоний колір втілює мужність, великодушність і любов.  Золотий колiр геральдично символізує багатство, знатнiсть та постійність.

Геральдичний щит пiвкруглої форми має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований стилізованим бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилi i увiнчаний срібною мурованою короною із трьома бланками (зубцями), що означає для Врадіївки статус селища міського типу.

Внизу під картушем синьо-жовта хвиляста стрічка з написом “Врадіївка”  жовтим кольором. З обох сторін стрічка перетинається золотими лавровими гілками та обтяжена по бокам червоними китицями калини із зеленим листям. Під синьою стрічкою зображена жовта хвиляста стрічка з датою першої згадки про поселення - 1772, синім кольором.

Золоті лаврові гілки символізують пам’ять і шану видатним врадіївчанам – героям праці, ветеранам війни, односельцям, які розбудовували селище, відстоювали його незалежність і волю заради майбутніх поколінь. Червоні китиці калини підкреслюють природнє багатство Врадіївки, охайні і затишні оселі її мешканців.  

 

 

 

Кольори прапора повторюють кольори герба смт Врадіївки, символіка (фігури на полях прапора) частково повторюють фігури (символіку) з герба селища.

Основним символом на прапорі Врадіївки є три пшеничних снопи у зеленому полі, які символізують сільськогосподарський напрям розвитку селищної громади – землеробство і вирощування зернових культур. Три снопи стилізовано нагадують три віхи в історії Врадіївки: освоєння родючих земель засновниками поселення для вирощування зерна; проголошену місцевими повстанцями проти свавілля примусової колективізації у 1919 році Врадівської Хліборобської республіки; та сучасний агропромисловий розвиток  селища по виробництву зернових культур та їх переробку на борошно і продуктові вироби.

Зелений колір на прапорі  геральдично символізує  достаток, надію і волю. Синій колір нагадує про місцеву річку Бакшалу із ставком у селищі, а також уособлює вірність і чесність. Червоний колір втілює мужність, великодушність і любов.  Жовтий колiр геральдично символізує багатство, знатнiсть та постійність.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2024uCoz